شرکت بازرگانی زرین مروارید پویا

Please update your Flash Player to view content.
 
 
صادرات کالا از گمرک

صادرات کالا از گمرک

صادرات کالا از گمرک و بنادر صادرات در پیش گرفتن راه صادرات، تنها روش برای استفاده بهینه از امکانات و استعدادهای کشور و خروج از رکود اقتصادی است. صادرات از نظر علمی وعملی درهمه کشورها مستلزم توسعه تجارت خارجی و روابط اقتصادی بین المللی است.هدف توسع جزئیات
واردات کالا از گمرک

واردات کالا از گمرک

واردات واردات کالا واردات شرکت بازرگانی زرین مروارید پویا با فعالیت در زمینه واردات ماشین آلات صنعتی، مواد ا ولیه کارخانجات، قطعات و ماشین آلات کارخانجات، قطعات و لوازم نیروگاهها، اقلام و تجهیزات شبکه وکامپیوتر، لوازم و قطعات انواع خودروهای سو جزئیات
ترخیص کالا واردات صادرات

ترخیص کالا واردات صادرات

ترخیص کالا ترخیص کالا ترخیص کالا   ترخیص کالا از کلیه گمرکات و بنادر ایران   امروزه کلـیـه کارخانه ها، تولیـدی ها، واردکنندگان وصادرکنندگان با توجـه به حـجـم گسترده و بالایی که در رابطه با بخش بازرگانی خارجی دارند ترجیح میدهند که امور گمرکی خود جزئیات
 
 
 
 
محل کنونی شما: خدمات مشاوره بازرگانی ورود و خروج کالا توسط مسافر
 
 

نرخ و تعرفه ارز

قیمت طلا، ارز و سکه

 
 
 
 

ورود و خروج کالا توسط مسافر

نامه الکترونیک چاپ PDF

کالاهایی که مسافرین می توانند با خود از کشور وارد نمایند:

1. مسافرین ورودی اعم از ایرانی یا غیر ایرانی می توانند علاوه بر اسباب مستعمل همراه خود که از حقوق ورودی معاف است به شرط غیر تجاری بودن و متناسب با مدت زمان اقامت در سال یکبار کالای نو به ارزش 80 دلار را به شرط غیر تجاری بودن و نداشتن ممنوعیت سرعی و قانونی با معافیت ترخیص نمایند، مازاد بر ارزش مذکور با رعایت شرایط و مقررات عنوان شده با پرداخت حقوق گمرکی و سود بازرگانی دو برابر قابل ترخیص است. این معافیت شامل کالاهای حجیم از قبیل یخچال و یخچال فریزر، کولر گازی ،جاروبرقی،تلویزیون ،لباسشویی، ظرفشویی،اجاق گاز و رادیوضبط غیر پرتابل نمی گردد.

توجه:

اقلام مذکور باید بصورت هدیه، سوغات و یا شخصی بوده تا شامل احراز شرایط کالای همراه مسافر گردد به زبان ساده تر کالا برای فروش نباشد در غیر اینصورت از شمول قوانین مسافری خارج و تابع قوانین تجاری از جمله داشتن کارت بارزگانی، مجوز ثبت سفارش وزارت بازرگانی و اخذ مجوز از سایر وزارتخانه ها و سازمانها بستگی به نوع کالا خواهد گردید.

2. ورود ارز خارجی به کشور به هر میزان مجاز است. چنانچه مسافر بخواهد مقداری از آن را با خود خارج نماید لازم است در بدو ورود با مراجعه به بانک قبل از گیت بازرسی گذرنامه، اظهارنامه ورود ارز تنظیم نماید، ورود پول ایرانی به میزان 5 میلیون ریال برای هر فرد مجاز است.

3. ورود زیوآلات طلای همراه با مسافرین از قبیل گردنبند، دستبند، گوشواره، انگشتر و غیره به میزان 150 گرم برای مصارف شخصی مجاز بوده و مازاد بر آن منوط به اخذ مجوز از بانک مرکزی خواهد بود.

4. چنانچه مسافر به دلایل مختلف نتوانست کالای همراه خود را وارد نماید از یک ماه قبل از سفر می تواند آنرا بارنامه و تا یک ماه بعد از ورود می تواند آنرا با در دست داشتن گذرنامه، اسناد حمل، قبض انبار و انجام تشریفات گمرکی ترخیص نمای. فرستنده و گیرنده در بارنامه باید به نام خود مسافر باشد.

5. هموطنان مقیم خارج از کشور چنانچه ترک اقامت نموده وقص مراجعه به کشو را داشته باشند می توانند لازم خانه و اشیای شخصی مستعمل خود را به شرطی که حداقل مدت یکسال خارج از کشور بوده ، و 6 ماه آخر آن متوالی باشد را به شرطی که از یک ماه قبل تا 9 ماه بعد از ورود به کشور برسد با رعایت مقررات و معافیت ترخیص نمایند مشروط به اینکه ظرف مدت 5 سال قبل از چنین معافیتی استفاده نکرده باشند.

6. کارکنان دولت که برای مأموریت و توقف یکساله از خارج احضار شوند مشمول شرط توقف یکساله نخواهند بود. اتومبیل شخصی، موتور سیکلت و قایق مشمول معافیت این مقررات نمی باشد.

7. هموطنان مقیم خارج از کشور نمی توانند هدیه و سوغات و وسایل برای اقوام و بستگان داخل کشور بارنامه و به گمرک ارسال نمایند . این قبیل کالاها قابل ترخیص نمی باشد و باید از طریق پست ارسال و تشریفات ارزیابی آن توسط گمرک امانات پستی صورت می پذیرد.

8. ورود دارو فقط در حد مصرف شخصی و کم قابل ترخیص است. بیشتر از آن مشمول اخذ مجوزهای قانونی از قبیل وزارت بهداشت و... بعلاوه حقوق ورودی می گردد.

9. ورود سیگار برای هر نفر مسافر به میزان یک باکس معادل 200 نخ یا 50 عدد سیگار برگ مجاز می باشد. همچنین میزان مجاز تنباکو برای هر مسافر 250 گرم است.

10. ورود حیوانات و پرندگان اهلی و غیر آنها منوط به ارائه گواهی بهداشت از کشور مبدأ و تأییدیه سازمان دامپزشکی است. ( قرنطینه حیوانی)

11. ورود حیوانات و پرندگان وحشی و غیره منوط به ارائه گواهی از سازمانهای مرتبط با کشور مبدأ، گواهی بهداشت و تأییدیه سازمان حفاظت محیط زیست ایران خواهد بود.

12. ورود و ترخیص کل و نهال و... منوط به اخذ مجوز قرنطینه نباتی خواهد بود.

13. ورود و ترخیص اقلام مخابراتی مثل تلفن بی سیم و غیره منوط به اخذ مجوز از وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات خواهد بود.

کالاهایی که ورود آنها توسط مسافر ممنوع می باشد:

 

مشروبات الکلی، وسایل قمار، تجهیزات دریافت ماهواره، اسلحه سرد و گرم،مواد محترقه و منفجره، مواد مخدر، مواد روانگردان، نشریات، تصاویر، فیلم، عکس، نوشته و هر کالایی که مقایر شئونات ملی و مذهبی و مخل نظم و عفت عمومی کشور باشد و سایر کالاهایی که منع شرعی و قانونی دارند و یا ورود و خروج آنها به موجب جدول تعرفه گمرکی ممنوع شناخته شده است.

مسافرین خروجی:

کالاهایی که مسافرین می توانند با خود از کشور خارج نمایند:

1. مسافرین خروجی اعم از ایرانی یا خارجی می توانند علاوه بر وسایل سفر و لوازم شخصی کالاهای ایرانی به هر میزان و کالاهای غیر ایرانی را تا معادل ارزش 80 دلار با خود از کشور خارج نمایند به شرطی که هر دو گروه کالا جنبه تجاری پیدا نکند.

2. خروج ارز خارجی به همراه هر نفر مسافر تا میزان 5000 دلار و یا معادل آن به ارزهای دیگر بلامانع است خروج بیش از سقف تعیین شده منوط به ارائه اظهارنامه ارزی و یا اعلامیه بانکی مربوطه توسط مسافر خواهد بود خروج وجه نقد در قالب چک و یا چکهای مسافری بانکی بلامانع است.

3. خروج پول ایرانی به همراه مسار حداکثر تا سقف 5 میلیون ریال می باشد. – خروج فرش دستباف به همراه مسافر تا سقف 20 متر مربع مجاز بوده و محدودیتی از نظر تعداد قطعات فرش در سقف متراژ ذکر شده وجود نخواهد داشت.

4. خروج زیور آلات همراه مسافر حداکثر تا میزان 150 گرم از انواع مصنوعات طلا مجاز است.

5. خروج مصنوعات ظروف نقره بعنوان هیدیه و سوغات توسط مسافر حداکثر تا میزان 3 کیلوگرم مجاز می باشد. مشروط بر اینکه اشیای مذکور در زمره آثار فرهنگی و تاریخی نباشد.

6. خروج انواع خشکبار به همراه مسافر به ازای هر گذرنامه 10 کیلوگرم و زعفران به ازای هر گذرنامه 100 گرم مجاز است.

7. خروج یک کیلوگرم خاویار ممهور به مهر و پلمپ شرکت شیلات و قبض خرید فروشگاه شیلات بلامانع است.

8. خروج حیوانات و پرندگان اهلی منوط به اخذ مجوز از سازمان دامپزشکی و خروج حیوانات و پرنگان وحشی منوط به اخذ مجوز از سازمان حفاظت محیط زیست می باشد.

9. مسافرینی که دارای اضافه بار وسایل و لوازم همراه هستند می توانند جهت کاهش مشکلات حمل و هزینه های مربوط از چند روز مانده به زمان پرواز با در دست داشتن گذرنامه و بلیت قطعی شد به دایره فریت گمرک مراجع و تشریفات ارسال آن را انجام دهند.

10. یادآوری این نکته ضروری است که کالای همراه مسافرین خروجی مشمول هیچگونه حقوق و عوارش گمرکی نمی گردد. مبالغ و هزینه های دریافتی از سوی شرکتهای حمل از مسافر مقوله ای جدا از گمرک می باشد.

کالاهایی که خروج آنها توسط مسافر ممنوع می باشد:

1. اشیاء عتیقه و کتب خطی و چاپ سنگی، آثار هنری اصیل و قطعات خوشنویسی شده، اوراق مینیاتور، انواع سنگهای گرانبها و قدیمی قرآن مجید که دارای مهر تأیید شده شورای نظارت چاپ و نشر قرآن وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی نباشد، فیلمهای سینمایی 35 میلی متری، آثار هنری، آلات موسیقی که جزء میراث فرهنگی کشور محسوب می شود.

2. فرشهایی که دارای ارزش تاریخی و میراث فرهنگی هستند.

3. خروج فرش، پسته، خشکبار و زعفران برای مسافرین عازم زیارت عتبات عالیات و سایر اماکن مقدس ممنوع می باشد. (کشورهای عربستان، عرق و سوریه)